Avaleht Uudised
Uudised
Eesti sai endale esimesed FIBA litsentsiga statistikud PDF Prindi Saada link
Kolmapäev, 14 September 2016 18:07

Septembris toimus esmakordselt Eestis FIBA statistikute koolitus. Selleks, et pääseda FIBA litsentseeritud statistikute hulka, tuli iseseisvalt läbida vastav e-kursus, osaleda 1-päevasel praktilisel koolitusel ja sooritada eksam.

Tallinnas toimunud koolituse tulemused olid meie jaoks väga positiivsed. Lisaks viiele FIBA väljakukohtunikule on nüüd meil ka 19 FIBA statistikut: Kätlin Pärn, Kaisa Aatonen, Kaspar Jürisson, Maarja Karm, Jaanika Karp, Gerda Kirpson, Nele Laurimaa, Anneli Lebert, Kirsti Leppik, Aljona Liivak, Margus Martin, Kaidi Pilemann, Kati Rausberg, Reet Rausberg, Annika Rüütli, Annika Salak, Marianne Tekkel, Erki Viirpalu ja Andra Viirpalu.

Saavutuse muudab meie jaoks oluliseks fakt, et alates 2016/2017 hooajast tohivad FIBA egiidi all toimuvaid mänge teenindada ainult FIBA litsentseeritud statistikud.

Õnnitleme tublisid ja soovime edukat algavat korvpallihooaega kõigile!

Viimati uuendatud Kolmapäev, 14 September 2016 18:19
 
Atso Matsalu valiti Eesti Korvpallikohtunike Kogu juhatajaks PDF Prindi Saada link
Neljapäev, 04 Juuni 2015 00:00

Eesti Korvpallikohtunike Kogu (EKKK) juhatus valmis oma 3. juuni korralisel koosolekul juhatuse esimeheks pikaajalise kogemusega korvpallikohtuniku Atso Matsalu.

Uus juhatuse esimees Atso Matsalu asub vastutama kommunikatsiooni ja juhatuse töö juhtimise eest. Eelmine juhatuse esimees Tanel Suslov jätkab Eesti Korvpalliliidu (EKL) kohtunike komisjoni liikmena, samuti EKL-i juhatuse liikmena. Eesti Korvpallikohtunike Kogu juhatuse nimel on Eesti Korvpalliliidule edastatud uute tasude ettepanek hooajaks 2015/2016.

Eesti Korvpallikohtunike Kogu juhataja Atso Matsalu sõnul on tal tegu juba tuttava tööga. „Olin samal ametikohal juba 4-5 aastat tagasi. Probleemid on aja jooksul muutunud ja lahendusteed niisamuti. Tuleb lihtsalt otsast peale hakata,“ lisas Matsalu.

Lisaks Matsalule alustavad uute liikmetena tööd Kirsti Leppik ja Jegor Mitrofanski. Eelmisest juhatusest jätkavad Rain Rannamets ja Janek Saluse. Uus juhatus on seadnud oma esimesteks prioriteetideks EKKK identiteedi parendamise, täiendavate vahendite leidmise, väljaku- ja lauakohtunike tasude tõstmise ning koolituse tõhustamise.

Atso Matsalu karjäär korvpallis algas 1987 aastal. 1989 alustas ta Eesti Meistrivõistluste kohtunikuna, alates 1992 aastast sai ta rahvusvahelise kategooria kohtunikuks. Selles rollis on ta osalenud kahel Euroopa Meistrivõistluste meestekorvpalli finaalturniiril ja kahel Universiaadil. Alates 2009 aastast on Atso Matsalu rahvusvahelise kategooria korvpallikomissar.

Viimati uuendatud Teisipäev, 10 September 2019 11:40
 


Lehekülg 1 / 10