Avaleht Uudised Pärnus toimus korvpallikohtunike koolitus
Pärnus toimus korvpallikohtunike koolitus PDF Prindi Saada link
Neljapäev, 27 Veebruar 2014 10:07

21.-23.02 toimusid Pärnus EYBL mängud U-17 vanusgrupi noormeestele. Kolm päeva olid täis pingelisi heitlusi, millest nii mõnigi mäng leidis oma lahenduse alles lõpusekunditel, kirjutab basket.ee.

Turniiri teenindasid Eesti potensiaalsete noorkohtunike grupp, milles oli seitse kohtunikku erinevast Eesti piirkonnast. Sel aastal vastu võetud koolitus projekt näeb ette, et EKL koostöös EKKK (Eesti Korvpallikohtunike Kogu) moodustab tublimatest noorkohtunikest grupi, keda kutsutakse koolitus/praktikale erinevatele turniiridele. Selleks sobis Pärnu turniir ideaalselt.

Kohtunikke koolitasid ja juhendasid Tanel Suslov (FIBA kohtunik, EKL kohtunike komisjoni esimees), Rain Rannamets (KML kohtunik) ja Aivar Palu (Lääne regioonijuht). Pärnu turniiril said kohtunikud iga päev igaüks kaks mängu, millest tehti video. Videoanalüüs toimus päeva lõppedes. Lisaks sellele tegid koolitajad mängude ajal klippe, mida arutati mängu poolajal ja mängu lõppedes. Iga päev lõppes kokkuvõtva koosolekuga, kus jagati tagasisidet, millega kohtunikud said hästi hakkama ja millele tuleb enam tähelepanu pöörata.

Kuna tegemist oli esimese omataolise noorkohtunike koolitusega, siis oli see ka hea harjutus koolitajatele. Kindlasti on kohti, kus saaks paremini. Alati on! Noortelt saadud info põhjal võib järeldada, et koolitus oli vajalik ja edaspidi loodetakse taoliste kogunemiste jätkamist. Koolitajad loodavad samuti, et taoline koolitusmudel aitab kõige enam noori nende edasises arengus ning motiveerib noorkohtunikke jätkama valitud ametis.

Tänud tuleb öelda ka turniiri korraldajale Mait Käbinile, tänu kellele kõrgetasemeline turniir toimuma sai.

Viimati uuendatud Neljapäev, 27 Veebruar 2014 10:07